• 0216 232 2140
  • info@istgm.com

Alarm Sistemleri nasıl çalışır?

İstanbul Güvenlik Merkezi,evinizde veya işyerinizde kurulu olan alarm sistemi içerisindeki dedektörler, manyetikler algıladığı hareketleri panele iletir. Alarm paneli, PSTN (Karasal Hat)/ GSM /GPRS / IP hatları üzerinden otomatik olarak İstanbul Güvenlik Merkezi ile irtibata geçer. Aynı zamanda o
bölgede kurulu sirenler de harekete geçer.
İstanbul Güvenlik Merkezi, alarm durumlarında , ilgili kişi ve birimleri Sesli Yanıt Sistemi ve Güvenlik personelleri tarafından olaya müdahale etmeleri için bilgilendirir.
NOT: Montajı gerçekleştirilen alarm sisteminin iletişim hattı sadece PSTN (Türk Telekom Karasal Hat) ise bu hattın ücretinin ödenmemesi veya zarar görmesi, hırsızlar tarafından kesilmesi ,koparılması sinyallerin de kesilmesi anlamına gelir. Yani İstanbul Güvenlik Merkezine sinyaller ulaşamaz. Bu durum Alarm sisteminin çalışmasını engellemez. Sirenler çalmaya devam eder ve alarm sisteminde zafiyet oluşmasına sebebiyet vermektedir.
Tavsiyemiz; Alarm sisteminde GPRS (Banka ve ATM lerde, kuyumcularda vs.) kullanılarak
hat güvenliğinin en üst seviyeye çıkarılmasıdır.

Alarm sistemi yerine çelik kapı / demir parmaklık vb. yöntemler yeterli değil mi?

İstanbul Güvenlik Merkezi,hırsızlık olaylarının önüne geçmek, evlerin ve işyerlerinin güvenliğini sağlamak için, çoğunlukla çelik kapı, demir parmaklıklar vb. taktırma yolu tercih edilir. Fakat bu yöntemler hırsızlara karşı yetersiz kalır. Hırsızlık durumunda yeterli ve sağlıklı çözümler sunamayan bu önlemler, yangın ve deprem durumlarında kaçışı zorlaştırdığı gibi, gaz kaçağı, su baskını, panik ve acil sağlık problemleri gibi konularda tamamen etkisiz kalırlar. Gece bekçileri ya da güvenlik görevlilerinin olması da geçici birer çözüm olmasına rağmen insanların yalnız kaldığı durumlarda yapılan rutin hareketler güvenlik açığı oluşturmaktadır.
Tavsiyemiz; Alarm sistemi kullanılması ve Alarm sisteminde GPRS (Banka ve ATM lerde, kuyumcularda vs.) kullanılarak hat güvenliğinin en üst seviyeye çıkarılmasıdır. .

ALARM İZLEME MERKEZİ FAALİYET ALANLARI

İstanbul Güvenlik Merkezi tüm Türkiyede İşyerleri, Kamu kuruluşları, Bankalar,Finans kuruluşları, Kuyumcular, Fabrikalar,Döviz büroları, Hastaneler, Konutlar, Siteler,Villalar, Galerilere vb. bir çok yerde hizmet verebilmektedir.

güvenlikli bir gelecek

İstanbul Güvenlik Merkezi 18 yıllık deneyimi ile sizler için güvenli bir gelecek sunmaya odaklanmıştır.

İstanbul Güvenlik Merkezi 7/24 deneyimli elemanları ile son derece profesyonel bir hizmet için sürekli kendini geliştirmektedir.

İşyerim veya Evim sigortalı ise alarm sistemine ihtiyaç var mıdır?

Hırsızlık olaylarında mal güvenliğinin yanı sıra can güvenliği de tehlike altındadır. Sigorta şirketleri, hırsızlık nedeniyle meydana gelen zararı kısmi olarak karşılasa da kullanıcı için manevi değeri olan eşyaları geri vermesi mümkün değildir. Alarm sistemlerindeki öncelik amaç can güvenliğidir. Diğer yandan, yapılan sigorta ile alarm sistemi birbirini tamamlamaktadır. Alarm sistemi, hırsızlık olayları için caydırıcı özellik taşımakta olup, hırsızlık olayı ile beraber yangın, gaz kaçağı, su baskını gibi durumlarda bir önlem işlevi görür.

Mevcutta bulunan Türk Telekom  hattınız yeterlidir. İstanbul Güvenlik Merkezi bağlantısı, telefon veya faks cihazlarınızı kullanmanızı engellemez. Alarm sistemi, herhangi bir tehdit algıladığında konuşma yapıyor olsanız bile önceliği alarm sistemine verir  ve konuşmanızı keserek İstanbul Güvenlik Merkezi’ni arar. Ancak, alarm merkezi iletişim hattınız sadece PSTN (Türk Telekom Karasal Hat) ise bu hattın ücretinin ödenmemesi veya zarar görmesi, hırsızlar tarafından kesilmesi ,koparılması  sinyallerin de kesilmesi anlamına gelir. Yani İstanbul Güvenlik Merkezi’ne sinyaller ulaşamaz. Bu yüzden tavsiyemiz; alarm sisteminde GPRS (Banka ve ATM lerde, kuyumcularda vs.) de kullanılarak hat güvenliğinin en üst seviyeye çıkarılmasıdır. .

Alarm merkezine bağlı olmayan alarm sisteminiz için 0216 232 2140 numaralı telefonu arayarak İstanbul Güvenlik Merkezi’nden destek isteyebilirsiniz.

Elektrik kesilmelerinde, panel içerisinde bulunan akü devreye girer. Panele bağlı uç birim sayısına uygun olarak alarm sistemi, minimum 8 saat kesintisiz olarak çalışır. Elektrik geldiğinde ise alarm sistemi aküyü şarj eder.

Evdeyken isterseniz sadece kapı ve pencere manyetiklerini devreye alarak evinizde istediğiniz gibi dolaşabilirsiniz.  Bunun için yapmanız gereken bu isteğinizi alarm keşfi sırasında teknik ekibe bildirmeniz yeterlidir.

Herhangi bir alarm merkezine bağlı olmayan alarm sistemleri, günümüzde profesyonel koruma sağlayan sistemler değildir.  Bu tip alarm sistemleri ise sadece lokal olarak çalışır ve çevrenin bu alarma duyarsız kalma olasılığı maalesef yüksektir. İstanbul Güvenlik Merkezine bağlı alarm sistemlerinde herhangi bir alarm durumunda sinyaller, İstanbul Güvenlik Merkezi’ne iletildiğinden, önceden sizin tarafınızdan belirlenen kişilerin telefon numaraları sırasıyla Sesli yanıt sistemi ve güvenlik operatörleri tarafından aranılır.  Gerekli durumlarda ise emniyet – jandarma güçlerine, itfaiye ve ambulansa alarm bilgisi verilir. 

Alarm merkezine bağlı olmayan alarm sisteminiz için 0216 232 2160 numaralı telefonu arayarak İstanbul Güvenlik Merkezi’nden destek isteyebilirsiniz.

.

Bu gibi durumlarda alarm sistemi sabotaj korumalı olduğu için, İstanbul Güvenlik Merkezi’ne anında sabotaj sinyali bilgisi gider. Ayrıca, harici sirene elektrik gitmediğinden içindeki akü devreye girer ve akü bitene kadar siren çalmaya devam eder.

Kablosuz alarm sistemi kurulumu  mümkündür. Ancak sirenler, tuş takımı ve telefon hattı için enerji kablolamasının yapılması zorunludur. Kablosuz alarm sistemleri, kablolama imkanı olmayan veya kabloların gizlenmesinin mümkün olmadığı mekanlarda tavsiye edilmektedir.

Evcil hayvanları algılama özelliğine sahip özel pet dedektörler sayesinde, alarm sistemleri sorunsuz olarak kullanılabilir. Sadece bu bilgiyi keşif esnasında teknik ekibe bildirmeniz yeterli olacaktır.

Alarm sistemi kurulumu yapılırken mekanın giriş bölümüne, erişimi kolay bir noktada, alarm sistemini kurmak veya kapamak için keypad (şifre cihazı) olarak adlandırılan tuş takımı yerleştirilmektedir.  Mekana giriş yaptığınız anda sistem sizi algılar ve size özel tanımlanan şifrenizi girmeniz için tanınan sürenin sonuna kadar bekler. 

 

İSTANBUL GÜVENLİK MERKEZİ’Nİ ARAYARAK DİLEDİĞİNİZ AN ULAŞABİLİR VE ARAYABİLİRSİNİZ…

× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?